Aparaty Słuchowe Toruń


Idź do treści

BADANIE SŁUCHU

W naszych gabinetach badanie słuchu jest bezpłatne.-
AUDIOMETRIA TONALNA- jest to badanie progu słyszenia na drodze powietrznej i kostnej czyli dolnej granicy słyszenia na danej częstotliwości.
Usiądziesz wygodnie w kabinie do badania słuchu.
Protetyk założy Ci słuchawki na uszy a Ty będziesz słuchać i przyciskać przycisk gdy usłyszysz dźwięk.
Protetyk słuchu będzie prezentował dźwięki najpierw na jednym uchu a potem na drugim.Gdy tylko usłyszysz dźwięk przyciskasz przycisk.Całe badanie trwa ok.15-20 minut. Wynik
otrzymujesz od ręki. (audiogram).
Audiometria tonalna podczas badania wymaga współpracy z pacjentem ( badanie subiektywne) dlatego badanie wykonywane jest najczęściej u pacjentów powyżej 6 roku życia. Badanie u dzieci poniżej 6 roku życie należy uprzednio skonsultować z protetykiem.

-AUDIOMETRIA SŁOWNA-jest również badaniem subiektywnym. Polega na podawaniu określonych słów ,liczb przy różnym natężeniu dźwięków a osoba badana mówi jakie słowa słyszy . Badanie to określa rozumienie mowy .Wynik obrazuje procent poprawnie zidentyfikowanych przez pacjenta słów przy danym natężeniu.Jest to empiryczna procedura stanowiąca integralną część badań audiologicznych trwa ok.15.min.a wynik jest od ręki .(audiogram)

-
TYMPANOMETRIA (audiometria impedancyjna) -badanie to rejestruje ruchy błony bębenkowej w reakcji na zmiany ciśnienia w przewodzie słuchowym.Badanie jest pomocne przy określeniu rodzaju ubytku słuchu u dziecka oraz przy diagnostyce infekcji ucha środkowego .Jest bezbolesne i polega na wprowadzeniu sondy pomiarowej do kanału słuchowego zewnętrznego,Trwa bardzo krótko i nie wymaga aktywnego udziału pacjenta.Należy do badań obiektywnych.


-
TEST SISI - próba nadprogowa .Osobie badanej prezentowany jest ciągły ton o częstotliwości 1000Hz o poziomie 20dB SL(ponad próg).Co pewien czas dochodzi do krótkotrwałego zwiększania poziomu dźwięku o 1dB.W razie uszkodzenia ślimaka badany spostrzega powyżej 60% z dwudziestu krótkotrwałych , jednodecybelowych przyrostów głośności. Za normę uznaje się spostrzeganie poniżej 20% przyrostów głośności. Wyniki pomiędzy 20% a 60% nie mają znaczenia klinicznego. Badanie umożliwia określenie lokalizacji uszkodzenia słuchu (niedosłuch ślimakowy czy pozaślimakowy). Jest szybkie i proste dla osoby badanej.
WIZYTY DOMOWE
W przypadku gdy masz trudność dotrzeć do naszego gabinetu (inwalidztwo, pobyt w szpitalu ,choroba) nasz protetyk po uprzednim umówieniu wizyty dotrze do Ciebie ze specjalnym przenośnym sprzętem do badania słuchu).


WKŁADKI USZNE

Wykonujemy indywidualne wkładki uszne do aparatów słuchowych twarde i miękkie oraz indywidualne wkładki przeciwwodne i przeciwhałasowe.

WYPOŻYCZENIE APARATU NA OKRES PRÓBNY


WYDANIE APARATU ZASTĘPCZEGO NA OKRES NAPRAWY


DOBÓR I PROGRAMOWANIE URZĄDZEŃ WSPOMAGAJĄCYCH SŁYSZENIE(system FM)


MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI RATALNEJ


Powrót do treści | Wróć do menu głównego